Zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

Szanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej Nr 27 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 im. Bolesława Prusa w Dąbrowie Górniczej odbędzie się w dniu 2 września 2024 roku o godz. 9:00.

Zanim jednak rozpoczniemy nasze spotkanie, zapraszamy na Msze Świętą, która wprowadzi nas w nowy rok szkolny. Msza odbędzie się o godzinie 8:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Błędowie.

 

                                                                                   Z wyrazami szacunku,
                                                                                   Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 27
                                                                                   w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 im. Bolesława Prusa
                                                                                   w Dąbrowie Górniczej                                                                                                                                                                          Jolanta Matuszczyk

                             

 

Zapraszamy Rodziców dzieci przedszkolnych na Zebranie Organizacyjne roku szkolnego 2024/2025,

które odbędzie się 29 sierpnia 2024r. tj. w czwartek o godz. 17.00 

                                                                                                        ZAPRASZAMY 

 

Corocznie na terenie woj. śląskiego prowadzona jest akcja pt. „Bezpieczne Wakacje”. Jej celem jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie woj. śląskiego, w zakresie bezpiecznych zachowań zdrowotnych podczas wypoczynku letniego oraz zwrócenie szczególnej uwagi na: bezpieczne korzystanie z kąpieli słonecznych, profilaktykę uzależnień (tytoń, alkohol, narkotyki w tym dopalacze), profilaktykę boreliozy i odkleszczowego zapalenia mózgu.

Dnia 17 czerwca klasa III miała okazję uczestniczyć w niezwykłym pokazie płazów i gadów „Walabia – żywa edukacja”. Na początku pokazu została przedstawiona informacja na temat każdego ze zwierząt, wraz z opisem ich siedlisk, pożywienia oraz ciekawostkami z ich życia. Dzieci miały okazję zobaczyć różne gatunki gadów i płazów, takie jak węże, jaszczurki czy żółwia. Mogły dotknąć ich, zobaczyć je z bliska oraz dowiedzieć się o ich zachowaniu w naturze. Prowadzący pokaz zwracał uwagę na konieczność szacunku i dbałości o środowisko naturalne, w którym żyją prezentowane zwierzęta. Dzieci miały okazję zadawać pytania i dowiedzieć się więcej na temat egzotycznych gości. Pokaz był nie tylko edukacyjny, ale także bardzo interesujący i urozmaicony. Dzieci były zachwycone możliwością bezpośredniego kontaktu z takimi nietypowymi zwierzętami. Był to z pewnością niezapomniany dzień, który na długo pozostanie w pamięci uczniów klasy III.