Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia biblioteki.

Kampania społeczna Instytutu Książki

Nasza szkoła kolejny już raz przystąpiła do realizacji Kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”.

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w tej kampanii, a jej celem jest pomoc w nauce czytania i propagowanie czytelnictwa. Jednym z etapów tej kampanii jest zaproszenie pierwszoklasistów i ich rodziców do odbycia wspólnie niezwykłej wyprawy do świata książek. Dzięki tej podróży dzieci mają nie tylko doskonalić znajomość liter i techniki czytania, ale nauczyć się  także czerpać przyjemność z obcowania z książką. Pamiętajmy, że czytanie, oprócz pisana i liczenia, jest jedną z podstawowych umiejętności, które wykorzystujemy przez całe życie. Równocześnie wciąż słyszymy o tym, jak wiele ma zalet: poszerza wiedzę, rozwija wrażliwość i empatię, pobudza kreatywność, poprawia koncentrację i uspokaja. Szczególnie czytanie z osobą najbliższą, jaką jest rodzic, wspaniale rozwija wzajemną więź. Zachęcamy do lektury i wspólnego spędzania czasu z dzieckiem w otoczeniu książek.

W konkursie, który polegał na wykonaniu drzewa genealogicznego własnej rodziny wzięli udział wszyscy uczniowie klasy czwartej. Najciekawsze i najbardziej kreatywne prace zostały nagrodzone dyplomem i niespodzianką rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie niespodzianki.

Laureatami konkursu zostali:

 

Natalia Jędrusik – I miejsce

 

Nadia Pieklak - II miejsce

Amelia Dworak - II miejsce

Jakub Kopecki - II miejsce

Maksym Rogala - II miejsce

 

Oliwia Gęborska - III miejsce

Maja Kurek - III miejsce

Antonina Maciuk - III miejsce

Zuzanna Wieczorek - III miejsce

Zuzanna Tylec - III miejsce

Mikołaj Skarżyński - III miejsce

 

Małgorzata Rejzerewicz – wyróżnienie

Łukasz Kopczewski  – wyróżnienie

Marcin Popiel  – wyróżnienie

 

Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

 

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Regionalnym Konkursie Czytelniczo-Plastycznym pn.:„ Z kotem mi do twarzy”, ogłoszonym przez Szkołę Podstawową nr 29 w Dąbrowie Górniczej we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Dąbrowie Górniczej, Wojewódzką Biblioteką Pedagogiczną w Katowicach – Filia w Dąbrowie Górniczej oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Dąbrowie Górniczej. Konkurs polegał na wykonaniu komiksu na podstawie książki Waldemara Cichonia „ Cukierku, Ty łobuzie!”, opowiadającego o przygodach kota Cukierka. Prace naszych uczniów były bardzo kreatywne i pięknie wykonane, co spotkało się z uznaniem jury konkursowego. Wyróżnienia otrzymały uczennice klasy czwartej: Natalia Jędrusik i Agata Kukuła.

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!

W konkursie, który polegał na wykonaniu  laurki z życzeniami dla biblioteki szkolnej z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych wzięli udział uczniowie klas I-V. Najciekawsze i najbardziej kreatywne prace zostały nagrodzone dyplomem i niespodzianką rzeczową. Wszyscy uczestnicy otrzymali również słodkie niespodzianki.

Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez bibliotekę szkolną.