Dziennik Elektroniczny

To wygodne narzędzie do komunikacji pomiędzy uczniem, rodzicem i nauczycielem.

Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej placówki edukacyjnej.

Wydarzenia z życia szkoły zapisane na fotografiach.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z numerem (0048) 32 260 74 19 (w godzinach 7:00-15:00)

W dniu 25 kwietnia, uczniowie klasy VI mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej wycieczce, którą zorganizowaliśmy do Pałacu Miroszewskich oraz parku trampolin FreakPark. Już na samym początku byliśmy pod wrażeniem pięknych zabytkowych wnętrz pałacu oraz przepięknych ogrodów, które mieliśmy okazję zwiedzać. Następnie udaliśmy się do parku trampolin, gdzie mogliśmy w pełni wykorzystać swoją energię i bawić się jak nigdy dotąd. Skakanie na trampolinach, zjeżdżalnie sprawiły, że czas minął nam niezwykle szybko. Wycieczka nie tylko umożliwiła nam zwiedzenie interesujących miejsc, ale przede wszystkim umożliwiła nam integrację i zbliżenie się do siebie jako grupy. Wspólnie spędzony czas w takich miejscach, jak Pałac Miroszewskich czy park trampolin FreakPark, z pewnością pozostanie nam na długo w pamięci.

W dniu 23 kwietnia, klasa II miała okazję uczestniczyć w niezwykłym spektaklu teatralnym "Detektyw Pozytywka" w Teatrze Żelaznym w Katowicach. Spektakl oparty na popularnych książkach Grzegorza Kasdepke, stał się ulubioną lekturą wielu uczniów, dlatego wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na tę wyjątkową przygodę. Już od pierwszych chwil spektaklu, wszyscy zostali wciągnięci w świat detektywa Pozytywki, który wraz ze swoimi przyjaciółmi ruszał w pełną emocji podróż po świecie pełnym tajemnic i zagadek. Realistyczne lalki, które przybierały postacie z książek, dodawały spektaklowi wyjątkowego uroku i magii, sprawiając, że postaci ożywały na scenie. Przygody detektywa Pozytywki nie tylko wciągały nas w pełną akcję, ale również przekazywały ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy sprawiedliwość. Detektyw nie tylko rozwiązywał tajemnice, ale także służył pomocą tym, którzy jej potrzebowali, co było wzruszające i pouczające dla nas wszystkich. Po zakończeniu spektaklu wszyscy byliśmy pełni podziwu dla aktorów i twórców tego wyjątkowego widowiska. "Detektyw Pozytywka" okazał się nie tylko spektaklem rozrywkowym, ale także edukacyjnym, który zachęcał nas do myślenia, rozwiązywania problemów i dbania o innych. To niezapomniana podróż po krainie wyobraźni, która z pewnością pozostanie w naszych sercach na długo. Jesteśmy pewni, że każdy z nas na zawsze zapamięta tę magiczną przygodę z detektywem Pozytywką.

W dniu 22 kwietnia, w ramach obchodów międzynarodowego Dnia Ziemi, nasi uczniowie zaangażowali się w różnorodne aktywności promujące troskę o naszą planetę. Tworzenie plakatów promujących ekologię było jednym z głównych punktów programu. Dodatkowo, ogłoszony został konkurs na najlepszą zabawkę wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu, aby zachęcić uczniów do tworzenia przedmiotów z ponownie wykorzystanych surowców.

Nie tylko uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem, ale także klasa trzecia zorganizowała inspirujący pokaz ekologicznej mody, prezentujący ubrania wykonane z materiałów ekologicznych i z recyklingu. Działania te miały na celu nie tylko wzbudzenie świadomości ekologicznej w społeczności szkolnej, ale także przekazanie ważnej informacji o konieczności dbania o naszą planetę.

Inicjatywy, jakie podejmowaliśmy w trakcie obchodów międzynarodowego Dnia Ziemi, mają na celu promowanie idei odpowiedzialnej konsumpcji, redukcji odpadów i ochrony środowiska naturalnego. Jest to ważny krok w kierunku budowania postawy proekologicznej oraz zachęcania innych do podejmowania działań na rzecz dobrostanu Ziemi.

Nasza kreatywność nie zna granic. Zobaczcie sami :) co można stworzyć przy odrobinie chęci i zaangażowania ze zwykłej gazety? Lekcja plastyki przeprowadzona w klasie V miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów. W trakcie zajęć uczniowie wykazali się wspaniałą inicjatywą, pomysłowością, niezwykłym sprytem i stworzyli niecodzienną kolekcję modową, w której ciekawymi dodatkami stały się nakrycia głowy.

A jeszcze jedna, ważniejsza sprawa - w trakcie tej pracy wyzwoliliśmy moc endorfin, pozytywnych emocji, uśmiechu i pozytywnej energii.

Na zakończenie zajęć odbył się niekonwencjonalny pokaz mody.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Dąbrowie Górniczej

ul. Żołnierska 188
42-525 Dąbrowa Górnicza

zsp1@edu.dabrowa-gornicza.pl