Dziennik Elektroniczny

To wygodne narzędzie do komunikacji pomiędzy uczniem, rodzicem i nauczycielem.

Zapraszamy do zapoznania się z historią naszej placówki edukacyjnej.

Wydarzenia z życia szkoły zapisane na fotografiach.

Kontakt

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z numerem (0048) 32 260 74 19 (w godzinach 7:00-15:00)

W dniu 21 października klasa VIII uczestniczyła w interdyscyplinarnym programie Kino Szkoła, który miał na celu poruszenie istotnych tematów związanych z potrzebami emocjonalnymi nastolatków. Prelekcja skoncentrowana była na zagadnieniach akceptacji, przynależności oraz bliskości, które odgrywają kluczową rolę w życiu młodych ludzi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Za duży na bajki 2”, który stanowił inspirację do dyskusji na poruszane tematy. Film, opowiadający o złożonych relacjach wśród rówieśników oraz wyzwaniach wieku dorastania, zachęcił uczniów do refleksji nad swoimi doświadczeniami i uczuciami. Po seansie odbyła się interaktywna dyskusja, w której uczniowie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat akceptacji w grupie rówieśniczej oraz znaczenia bliskich relacji. Prelekcja była doskonałą okazją do zrozumienia, jak ważne jest wsparcie emocjonalne i otwartość na drugiego człowieka w trudnych czasach dorastania.

W dniach 15 października uczniowie klasy 4 a 17 października uczniowie klasy 6 wzięli udział w interdyscyplinarnym programie edukacyjnym Kino Szkoła. W ramach tego projektu uczniowie mieli okazję wysłuchać inspirującej prelekcji pt. "W integracji i współpracy siła naszej klasy", która podkreśliła znaczenie współpracy oraz integracji w środowisku szkolnym. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli również film "Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka", który zachwycił wszystkich swoją fabułą i przesłaniem. Film skłonił do refleksji na temat przyjaźni oraz mocy wyobraźni w codziennym życiu. Uczestnictwo w programie Kino Szkoła okazało się wartościowym doświadczeniem, które wzbogaciło wiedzę uczniów na temat współpracy w grupie oraz ważności relacji międzyludzkich.

W dniu 16 października nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Biciu Rekordu z RKO, które zostało zorganizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję, mając na celu nie tylko naukę umiejętności ratujących życie, ale również wspieranie szczytnego celu, jakim jest poprawa jakości opieki medycznej w Polsce. Uczniowie aktywnie wzięli udział w warsztatach, podczas których pod okiem instruktorów uczyli się prawidłowych technik udzielania pierwszej pomocy oraz skutecznego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności praktycznych i odpowiedzialności, a także do integracji społeczności szkolnej. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mamy nadzieję, że nasza szkoła przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu oraz podniesienia świadomości na temat znaczenia znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Razem możemy więcej!

Zdjęcia uroczystości szkolnej wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości#

Dnia 15 października uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach pt. "Robotyka dla Juniora". To wyjątkowe wydarzenie miało na celu wprowadzenie młodych uczniów w fascynujący świat technologii i programowania. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w praktycznych warsztatach, gdzie mieli możliwość samodzielnego konstruowania prostych robotów. Pod okiem doświadczonych prowadzących, dzieci uczyły się, jak programować swoje konstrukcje, dzięki czemu mogły zaobserwować, jak ich pomysły ożywają. Uczestnictwo w zajęciach nie tylko rozwijało umiejętności techniczne dzieci, ale także pobudzało ich kreatywność i zdolność do pracy zespołowej. Uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem, co wskazuje na rosnące znaczenie takich inicjatyw edukacyjnych. Mamy nadzieję, że zajęcia "Robotyka dla Juniora" zainspirują naszych uczniów do dalszego odkrywania możliwości, jakie daje nowoczesna technologia.

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w dniu 14 października, w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się uroczysta akademia, która zgromadziła wielu wyjątkowych gości. Uroczystość otworzyła Pani Bożena Borowiec, Wiceprezydent Miasta, wspólnie z Panią Martą Bobrowską - Juroff, Przewodniczącą Rady Miasta. Wśród zaproszonych gości byli także posłowie, posłanki, radni Sejmiku Województwa Śląskiego oraz przedstawiciele kuratorium. W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia i nagrody Prezydenta Miasta dla nauczycieli, a także stypendia dla uzdolnionych uczniów dąbrowskich szkół. Z radością odnotowujemy, iż prestiżowe nagrody otrzymały Pani Dyrektor Jolanta Matuszczyk oraz Pani Beata Wiszniewska. Część artystyczną uroczystości umilił pokaz mody przygotowany przez utalentowanych uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Dąbrowie Górniczej, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonej publiczności.

Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do uhonorowania pracy nauczycieli oraz docenienia osiągnięć młodych ludzi, które są świadectwem ich talentu i ciężkiej pracy.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Dąbrowie Górniczej

ul. Żołnierska 188
42-525 Dąbrowa Górnicza

zsp1@edu.dabrowa-gornicza.pl