Zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

Nasza kreatywność nie zna granic. Zobaczcie sami :) co można stworzyć przy odrobinie chęci i zaangażowania ze zwykłej gazety? Lekcja plastyki przeprowadzona w klasie V miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów. W trakcie zajęć uczniowie wykazali się wspaniałą inicjatywą, pomysłowością, niezwykłym sprytem i stworzyli niecodzienną kolekcję modową, w której ciekawymi dodatkami stały się nakrycia głowy.

A jeszcze jedna, ważniejsza sprawa - w trakcie tej pracy wyzwoliliśmy moc endorfin, pozytywnych emocji, uśmiechu i pozytywnej energii.

Na zakończenie zajęć odbył się niekonwencjonalny pokaz mody.

W ramach obchodów odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci bohaterów walki w getcie oraz ofiarom Holocaustu. Nauczyciele i uczniowie przypominali tragiczne wydarzenia z tamtych dni oraz uczcili pamięć poległych. Każdy uczeń miał przypięty żonkil symbol solidarności i pamięci o tragedii warszawskich Żydów. Wspomniano Marka Edelmana za jego odwagę i poświęcenie w walce o wolność i godność. Odbyły się również prezentacje multimedialne, prelekcje historyczne. Obchody 81 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim miały na celu nie tylko upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń, ale przede wszystkim zachęcenie młodego pokolenia do refleksji nad przeszłością i promowanie wartości takich jak pamięć, tolerancja i współpraca które są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Była to także okazja do okazania szacunku dla wszystkich bohaterów walki o wolność i godność człowieka. Pamiętanie o tragicznych wydarzeniach z przeszłości pomaga nam nie tylko zrozumieć historię, ale również uczyć się na błędach i dążyć do lepszej przyszłości. Tolerancja i współpraca są kluczowe dla budowania społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Żonkil niech zawsze będzie symbolem solidarności, pamięci i nadziei na lepszą przyszłość.

 Zdjęcia wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Magia słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY I DO WIDZENIA jest ogromna,  nie trzeba o tym nikogo zapewniać. Warto o nich pamiętać i stosować je, bo przestrzeganie zasad etykiety językowej jest świadectwem dobrego wychowania oraz świadczy o pozytywnym i życzliwym stosunku do drugiego człowieka. Klasa 4 na lekcji wychowawczej przypomniała sobie jak ważne jest, stosowanie zwrotów grzecznościowych. Uczniowie poznali ogół zasad  dobrego zachowania się tzw. savoir - vivre, a następnie zorganizowali happening, w czasie którego "zasadzili" na szkolnym placu własnoręcznie wykonane tulipany zawierające zwroty grzecznościowe.