Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia szkoły.

Jak co roku w listopadzie dziś obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość poświęcona była przybliżeniu sylwetki Bolesława Prusa nie tylko jako sławnego pisarza, lecz człowieka, który słynął z filantropijnej działalności i poświęcał się edukacji. Głos zabrał sam dostojny jubilat i ożywiony dzięki AI zdradził nam kilka ciekawostek o swym życiu.
Gdy Bolesław Prus (Filip) przybył w mury naszej szkoły, z początku uczniowie kl. V nie od razu rozpoznali w nim słynnego pisarza, który nieco zdziwiony rozglądał się wokoło ze zdumieniem. Dzięki niezawodnej pomocy żywiołowych piątoklasistów nasz patron szybko zrozumiał, że znalazł się w nowoczesnej szkole. Dowiedział się również, że zamiast dorożek jeżdżą samochody, ale nadal popularne są rowery, których był entuzjastą. Pan Bolesław Prus obawiał się, że znajomy mu świat bezpowrotnie pogrążył się w przeszłości, a współcześni ludzie gnają wyłącznie za postępem technicznym. Na szczęście uczniowie udowodnili mu, że wcale tak nie jest. Po obejrzeniu „magicznych obrazów”, czyli prezentacji multimedialnej przedstawiającej aktywne życie naszej szkoły, nasz patron przekonał się, że my – uczniowie SP27 umiemy się zjednoczyć w obliczu wspólnej sprawy i nieść bezinteresowną pomoc. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że Bolesław Prus jako entuzjasta rozwoju cywilizacyjnego i wrażliwy na losy biednych i pokrzywdzonych wzór społecznika jest wymarzonym patronem dla naszej nowoczesnej szkoły!  Jaki patron – tacy wychowankowie!
Pokrzepiony tym Bolesław Prus pożegnał się ze szkolną społecznością i wrócił do redakcji „Kuriera Warszawskiego”, by napisać kolejny felieton.

Uszanowanie, Panie Bolesławie! Do zobaczenia za rok!

Dnia 27 listopada nasza szkoła obchodziła wyjątkowe święto, które wypełniło korytarze radością, kolorami i uśmiechami - Dzień Pluszowego Misia. Atmosfera była niesamowicie przyjazna, a uczniowie i nauczyciele włączyli się w zabawę z entuzjazmem. Sala lekcyjna oraz korytarze naszej szkoły zostały udekorowane kolorowymi balonami, plakatami i pluszowymi misiami. Wszystko to sprawiło, że cała przestrzeń zamieniła się w krainę przyjacielskich misiów, co od samego rana rozbudziło uśmiechy na twarzach uczniów. Uczniowie przyszli do szkoły z przytulnymi pluszowymi przyjaciółmi. Dzień Pluszowego Misia nie tylko dostarczył radości i zabawy, ale również przypomniał wszystkim o wartościach takich jak przyjaźń, współpraca i cieszenie się wspólnymi chwilami. To wydarzenie z pewnością pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli jako jedno z najbardziej radosnych dni szkolnych.

Dnia 24 listopada w naszej placówce odbyła się wyjątkowa impreza z okazji Andrzejek - Zabawa Andrzejkowa w formie dziecięcej dyskoteki. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem, a atmosfera była pełna radości i zabawy. Wszystko rozpoczęło się od wejścia do sali, które już na wstępie zachwycało dzieci. Uczestnicy przyszli w klimatycznych przebraniach - czarownic, wróżek, czarodziejów. Dyskoteka była podzielona na etapy, w trakcie których dzieci tańczyły do ulubionych utworów. Kolorowe światła i efekty dźwiękowe podkreślały radosny nastrój imprezy. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zostali podziękowania za udział, a najlepsi tancerze oraz zwycięzcy konkursów otrzymali symboliczne nagrody. Dyskoteka Andrzejek dla dzieci była nie tylko okazją do zabawy, ale także do budowania wspólnoty i integrowania się. Radość i uśmiechy uczestników były najcenniejszym świadectwem udanej imprezy. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę i sprawić, że Andrzejki dla dzieci stały się magicznym przeżyciem.

Narodowe Święto Niepodległości tuż tuż, więc należy się odpowiednio przygotować do jego obchodów. W  tym tygodniu, w ramach edukacji patriotycznej, społecznej i artystycznej zwarliśmy szeregi, wszystkie ręce na pokład – praca wre! Na lekcjach techniki wykonaliśmy piękne kotyliony, które dumnie przypniemy w piątek podczas uroczystej akademii. Pilnie ćwiczyliśmy również wzorowy śpiew patriotycznych piosenek, aby wspólnie je wykonać.
Natomiast na zajęciach z j. polskiego stworzyliśmy mapę skojarzeń „Gdy myślisz – Polska…”. Dzięki naszym przygotowaniom piątkowe świętowanie będzie radosne i wyjątkowe.

3 listopada 2023 r., klasa II i III miały przyjemność oglądać wybrane "Baśnie Andersena" w MOK' u w Zawierciu. "Nowe Szaty Króla", "Świniopas" czy "Brzydkie Kaczątko" były przedstawione przez Poznański Teatr Aktora. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że wyjazd był super, a oglądane baśnie były przedstawione bardzo ciekawie.