Zapraszamy do zapoznania się z artykułami.

Nasza kreatywność nie zna granic. Zobaczcie sami :) co można stworzyć przy odrobinie chęci i zaangażowania ze zwykłej gazety? Lekcja plastyki przeprowadzona w klasie V miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów. W trakcie zajęć uczniowie wykazali się wspaniałą inicjatywą, pomysłowością, niezwykłym sprytem i stworzyli niecodzienną kolekcję modową, w której ciekawymi dodatkami stały się nakrycia głowy.

A jeszcze jedna, ważniejsza sprawa - w trakcie tej pracy wyzwoliliśmy moc endorfin, pozytywnych emocji, uśmiechu i pozytywnej energii.

Na zakończenie zajęć odbył się niekonwencjonalny pokaz mody.

W ramach obchodów odbył się uroczysty apel poświęcony pamięci bohaterów walki w getcie oraz ofiarom Holocaustu. Nauczyciele i uczniowie przypominali tragiczne wydarzenia z tamtych dni oraz uczcili pamięć poległych. Każdy uczeń miał przypięty żonkil symbol solidarności i pamięci o tragedii warszawskich Żydów. Wspomniano Marka Edelmana za jego odwagę i poświęcenie w walce o wolność i godność. Odbyły się również prezentacje multimedialne, prelekcje historyczne. Obchody 81 rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim miały na celu nie tylko upamiętnienie tych tragicznych wydarzeń, ale przede wszystkim zachęcenie młodego pokolenia do refleksji nad przeszłością i promowanie wartości takich jak pamięć, tolerancja i współpraca które są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Była to także okazja do okazania szacunku dla wszystkich bohaterów walki o wolność i godność człowieka. Pamiętanie o tragicznych wydarzeniach z przeszłości pomaga nam nie tylko zrozumieć historię, ale również uczyć się na błędach i dążyć do lepszej przyszłości. Tolerancja i współpraca są kluczowe dla budowania społeczeństwa opartego na wzajemnym szacunku i zrozumieniu.

Żonkil niech zawsze będzie symbolem solidarności, pamięci i nadziei na lepszą przyszłość.

Magia słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ, DZIEŃ DOBRY I DO WIDZENIA jest ogromna,  nie trzeba o tym nikogo zapewniać. Warto o nich pamiętać i stosować je, bo przestrzeganie zasad etykiety językowej jest świadectwem dobrego wychowania oraz świadczy o pozytywnym i życzliwym stosunku do drugiego człowieka. Klasa 4 na lekcji wychowawczej przypomniała sobie jak ważne jest, stosowanie zwrotów grzecznościowych. Uczniowie poznali ogół zasad  dobrego zachowania się tzw. savoir - vivre, a następnie zorganizowali happening, w czasie którego "zasadzili" na szkolnym placu własnoręcznie wykonane tulipany zawierające zwroty grzecznościowe.

W ramach lekcji WF klasa VII wybrała się na spacer do pobliskiego lasu. Na początku wszyscy uczniowie zebrali się na placu szkolnym, gdzie nauczyciel przedstawił plan trasy i zasady bezpieczeństwa podczas wędrówki. Następnie ruszyliśmy w drogę, idąc ścieżką w lesie. Podczas spaceru mieliśmy okazję podziwiać piękną przyrodę, słuchać śpiewu ptaków i wąchać świeże powietrze. Uczniowie mieli również okazję zbadać różne rośliny i owady, co było bardzo interesujące i edukacyjne. Wizyta w lesie była nie tylko świetną formą aktywności fizycznej, ale także doskonałą okazją do poznania przyrody i zrozumienia jej znaczenia dla naszego życia. Mamy nadzieję, że podobne lekcje będą się powtarzać, ponieważ była to naprawdę fantastyczna przygoda!

Takie lekcje na łonie natury są bardzo wartościowe laughing klasa VII DZIĘKUJE za wspaniałą atmosferę i fajne rozmowy.

Ależ pięknie jest w BŁĘDOWIE. Wspaniałe miejsce do nauki i życia laughing