Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia przedszkola.

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.

Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

 

 

Dzień Kundelka, czyli nieformalne święto wszystkich psów wielorasowych.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, z tej okazji z wielką radością przedszkolaki świętowały ten dzień. Dzieci miały okazje poznać różne rasy psów oraz przypomnieć sobie jakie obowiązki i odpowiedzialność związana jest z posiadaniem psa lub każdego innego zwierzątka.

Przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies-kundelek zasługuje na uwagę i miłość! To przecież nie pluszowa zabawka, a żywa istota. Dzieci wysłuchały bajek i wierszyków, których bohaterami były pieski. Chętnie uczestniczyły w różnych zabawach dydaktycznych oraz muzyczno-ruchowych. Był to mile spędzony czas przepełniony, zabawą, muzyką i pozytywną energią.
Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

 

W naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje dynia.

Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, odczytywania dyniowych sylab, gry w domino i wiele innych.  Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.

Dzieci z zapałem zabrały się również do prac plastycznych, powstałe piękne prace.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.

Dnia 4 października przedszkolaki wybrały się do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie na sztukę pt. "Przygody Muminków". Przed wyjazdem dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznej podróży oraz jak należy zachowywać się w miejscach publicznych. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości estetycznej oraz kształtowanie u dzieci nawyków kulturalnego zachowania się podczas spektaklu. Sztuka bardzo wszystkim się podobała. Na zakończenie spektaklu dzieci zrobiły pamiątkowe zdjęcia z aktorami występującymi w przedstawieniu. Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, gdzie czekał na nich pyszny obiadek.

Dnia 09.11.2023r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak reagować w sytuacjach różnych zagrożeń. Goście ostrzegali też przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. 

Dzieci wysłuchały policyjnych rad  oraz zadawały wiele interesujących pytań. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja samochodu policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy. Policjanci przypomnieli jak bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz jakie numery alarmowe powinien znać każdy, aby wezwać pomoc w razie potrzeby.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty w postaci breloczków odblaskowych. Dzieci przekazały podziękowania oraz własnoręcznie wykonane rysunki policjantów.

Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie. Treści przekazane na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.