Zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi wydarzeniami z życia świetlicy.

 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia w naszej świetlicy zapanowała radosna atmosfera - pełna życzliwości, uśmiechu i pozytywnej energii, dzięki której powstała wystawa naszych prace plastycznych wyrażających przesłanie, że BYCIE ŻYCZLIWYM ma ogromną MOC. 

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY na projekt odblasku pt.: „Jesteś widoczny = jesteś bezpieczny” został rozstrzygnięty. Podczas Dnia Samorządności Uczniowskiej zostały ogłoszone wyniki konkursu. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch  kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV - VI
Wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk  Pani Dyrektor Jolanty Matuszczyk, z-cy  Pani Beaty Buckiej oraz Pani Agnieszki Czerwińskiej dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.

Kat. Kl. I-III

I miejsce – Judyta Bagińska ucz. kl.III
II miejsce – Natalia Łonak – Wydmańska ucz. kl. II
III miejsce – Nikola Wójcik ucz. kl. III

Wyróżnienia – Urszula Guzy i Gabriela Guzy ucz. kl. II

Kat. Kl. IV-VI

I miejsce – Hubert Flak ucz. kl. VI
II miejsce – Natalia Jędrusik ucz. kl. V
III miejsce – Nadia Pieklak ucz. kl. V

Dyplomy za udział w konkursie oraz słodkie nagrody pocieszenia otrzymali: Julia Boczkowska, Lena Bucka, Zuzanna Krzyśko, Wiktoria Liberska, Antonina Boczkowska, Maja Kurek, Błażej Tylec.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu :)

 

Zdjęcia wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

Nieco starsi wkroczyliśmy z pozytywną energią w Nowy Rok 2023. Świetliczaki – ciekawi świata, pełni zapału i pasji przystąpili do działania. W radosnej atmosferze noworocznych postanowień ochoczo zabrali się do pracy. Wśród zajęć cieszących się dużą popularnością nie mogło zabraknąć jak zwykle zajęć plastyczno – technicznych, teatralnych, tematycznych zabaw grupowych. Dużą popularnością wśród naszych milusińskich cieszył się tenis stołowy, kółko szachowe oraz warsztaty informatyczne.

Sami zobaczcie  :)

 

W grudniu zimowo - świąteczne  klimaty zagościły w naszej świetlicy. Pojawiły się dekoracje okien w postaci śnieżynek, bałwanków, Mikołajów i reniferów. Wszyscy bardzo ochoczo wykonywali w tym okresie ozdoby świąteczne, kartki dla Seniora, malowali bombki, rozwiązywali świąteczne łamigłówki, krzyżówki, wykreślanki, ćwiczyli śpiew kolęd i pastorałek. W świetlicy pojawiło się też świąteczne drzewko, które rozbłysło  kolorowymi światełkami, wprawiając nas w iście świąteczny nastrój.

 

Listopad to szczególny miesiąc w naszej tradycji - miesiąc zadumy, skupienia oraz miesiąc pamięci narodowej. Świetliczaki chętnie włączały się w obchody listopadowych świąt oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach.