Odsłony: 4043

 


 

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI 

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z osobami chorymi na Zespół Downa. Pierwszego dnia wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Nasza szkolna społeczność również bardzo entuzjastycznie włączyła się w akcję SU i w piątek, tj. 22 marca przybyła do szkoły w różnokolorowych skarpetachlaughing

 


8 MARCA

TYTUŁ SUPER DZIEWCZYNY otrzymało sześć dziewcząt z naszej szkoły.

GRATULUJEMY: Urszuli i Gabrieli Guzy, Jagnie i Jaśminie Wróblewskiej, Natalii Wydmańskiej - Łonak, Nikoli Wójcik.

 


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy Dzień Postaci Bajek to  czas pełen magii, kreatywności, niekończącej się zabawy i okazja do przybliżenia ulubionych bohaterów bajek. Propozycja Samorządu Uczniowskiego aby tego dnia przebrać się za swojego ulubionego bohatera jak zwykle spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów a także nauczycieli. Wkraczając tego dnia do szkoły mieliśmy okazję do wskoczenia w świat kolorowych marzeń i wyobraźni. Na szkolnych korytarzach zaroiło się od księżniczek, wróżek, super bohaterów.

BYŁ TO NIEZWYKLE  FASCYNUJĄCY I KOLOROWY DZIEŃ W SZKOLE:)

Wszystkim udzielił się doskonały nastrój.

 

 


 

Zbiórka KARMY

DLA SCHRONISKA RAFIK W BOLESŁAWIU

 

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się zbiórka karmy dla piesków ze schroniska Rafik w Bolesławiu. Uczniowie wykazali się wielką wrażliwością i po raz kolejny udowodnili że los porzuconych, bezdomnych i bezbronnych zwierząt nie jest im obcy. Z pomocą przyszli nam również rodzice, bez których nie dalibyśmy rady. Zebrane artykuły we wtorek 7 listopada pojechały do schroniska.

Wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc przy zbiórce serdecznie dziękujemy i zachęcamy do wzięcia
udziału w kolejnych tak ważnych akcjach.
                                                                                               

                                                                                                                                                                                Opiekunowie SU

 


 

Wszystkich Świętych

W przeddzień Święta Zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły pod opieką Pań Moniki Muniowskiej i Agnieszki Czerwińskiej odwiedzili cmentarz parafialny w Błędowie. Uczniowie złożyli kwiaty oraz zapalili znicze na grobie Nieznanego Żołnierza, pierwszego kierownika szkoły w Błędowie oraz ks. kanonika J. Pietrzyka.

 

 


 

MUFFINKOWY KIERMASZ

13 października Samorząd Uczniowski zorganizował Muffinkowy Kiermasz, którego celem jest wsparcie Schroniska dla Piesków.

Ta smakowita i jakże szczytna inicjatywa przerosła oczekiwania organizatorów. Uczniowie z pomocą rodziców chętnie podjęli działanie i zaprezentowali swoje kulinarne umiejętności. Zapach smakowitych, przepięknie dekorowanych  babeczek unosił się w powietrzu :) ale niezbyt długo, smakosze pochłaniali je w mig.

Babeczki rozeszły się niczym przysłowiowe "świeże bułeczki"  

 

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

stał się powodem dla którego Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować wystawę fotograficzną chłopaków, którzy zostali uchwyceni w ciekawy sposób w kadrze obiektywu. Dziesięciu wspaniałych walczyło o tytuł SUPER CHŁOPAKA. W wyborach wzięła udział cała społeczność szkolna. Każdy mógł oddać jeden głos na swojego kandydata.

W tym roku szkolnym tytuł SUPER CHŁOPAKA otrzymał Juliusz Wróblewski ucz. kl. VI, który zdobył najwyższą liczbę głosów.

GRATULUJEMY!!!!!

 


 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

 

Przewodniczący: Marcel Ciepał

Z-ca : Zuzanna Woźniczka

 Albert Smędzik, Martyna Moszczyńska

 

   


Życzenia Świąteczne 

 

  


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

 

 


Forum Samorządów Uczniowskich

24 listopada Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Moniką Muniowską uczestniczył w Pierwszym Forum Samorządów Uczniowskich w Dąbrowie Górniczej. Forum odbywało się w Pałacu Kultury Zagłębia i składało się z czterech warsztatów w czasie których prowadzono dyskusje z młodzieżą. Jeden z warsztatów poprowadził sam Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza Marcin Bazylak.


 

 Dzień Piżamy w ZSP nr 1

 


 

Międzynarodowy Dzień TOLERANCJI

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji przypadającego na dzień 16 listopada w szkole zrealizowano szereg zadań

 


 

Stare klucze dla kliniki „Budzik”

W listopadzie nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do akcji charytatywnej, której celem była zbiórka starych, niepotrzebnych kluczy na rzecz Kliniki "Budzik", prowadzonej przez Fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”. W ten sposób włączyliśmy się do ratowania dzieci będących w stanie śpiączki.

Klucze zostały przekazane przedstawicielowi Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych. Dochód ze złomowania kluczy zasili konto Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk.

Serdecznie dziękujemy za rozpowszechnianie i udział w akcji

Koordynator akcji M.Muniowska.


Pełna miska dla schroniska

Miesiące październik i listopad w Szkole Podstawowej nr 27, były miesiącami dobroci dla zwierząt. Uczniowie z klas I - VIII wykazali się ogromnym zaangażowaniem i z wielką radością przynosili karmę dla zwierząt ze Schroniska „Rafik” w Bolesławiu. Dzięki ich pomocy zwierzętom łatwiej będzie przetrwać okres zimy.  

Ogromnie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji!

Organizatorzy akcji: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. M. Muniowską i p. A. Czerwińską.


 #SZKOŁA PAMIĘTA

Samorząd Uczniowski również włączył się w akcję #Szkoła Pamięta.

Jak co roku z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych SU udał się wraz z opiekunem p. Moniką Muniowską na cmentarz aby uporządkować groby nieznanego żołnierza i pierwszego kierownika szkoły w Błędowie, zapalić znicze oraz złożyć wieniec przygotowany pod okiem p. Agnieszki Czerwińskiej.

 


DYSKOTEKA

W piątek 30 września z okazji DNIA CHŁOPAKA w naszej szkole odbyła się dyskoteka. Organizatorzy zadbali o wspaniałą muzykę, zorganizowali sklepik z przekąskami, poprowadzili wiele zabaw. Rozwieszone dekoracje i świetlne iluminacje stworzyły niepowtarzalny klimat. W czasie dyskoteki wyłoniono spośród chłopców kandydatów do tytułu MISTERA SZKOŁY. Kandydaci zostali poddani różnym konkurencjom, atmosfera była naprawdę gorąca, publiczność głośno dopingowała uczestników ale bezkonkurencyjny okazał się Romek S. uczeń klasy 4 i to do niego powędrował tytuł MISTERA SZKOŁY 2022.

Ta zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

 


 

1 KWIETNIA

Prima aprilis

Międzynarodowy Dzień Klauna w ZSP 1

 

 

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Szkolny zorganizował Dzień Samorządności. Tego Dnia władzę w szkole z rąk Pani Dyrektor przejęli uczniowie klas ósmych. To oni wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili lekcje w pozostałych klasach, co jak nam później wyznali nie należało do łatwych zadań. Zabawa była naprawdę przednia, młodsi uczniowie już zacierają ręce i nie mogą się doczekać kiedy to oni doczekają się aby zorganizować taki dzień. 


DZIEŃ POSTACI Z BAJEK


 


 

29 października, tuż przed zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wybrali się na cmentarz parafialny w Błędowie aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobach pierwszego kierownika szkoły Podstawowej w Błędowie oraz  nieznanego żołnierza. W ciszy i zadumie oddali cześć ich pamięci.

 


RÓŻOWA SKRZYNECZKA W NASZEJ SZKOLE!

Różowa skrzyneczka to inicjatywa, polegająca na wyposażeniu szkoły w skrzyneczki z niezbędnymi środkami higieny osobistej. Każda uczennica może skorzystać z nich wtedy, kiedy ich potrzebuje, niezależnie od tego czy zapomniała, czy nie było jej na nie stać. Skrzyneczki są wyposażane w podpaski, tampony i niezbędne środki higieny osobistej. 

Więcej o akcji można przeczytać na: https://www.facebook.com/rozowaskrzyneczka/

 


Miesiąc wrzesień i październik zaobfitowały  inicjatywami Samorządu Uczniowskiego.
Wśród nich znalazły się:

  • Dzień postaci z bajek – tego dnia w progach szkoły stanęli barwnie przebrani uczniowie,
  • Muffinkowy kiermasz – smaczna i szlachetna akcja w czasie której uczniowie naszej szkoły mogli zakupić smaczne muffinki
    i w ten sposób wesprzeć schronisko dla zwierząt,

  • Dzień Edukacji Narodowej – to święto w którego uroczyste obchody włączył się SU. Z tej okazji wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi otrzymali najserdeczniejsze życzenia a wraz z nimi upominki, w postaci ręcznie wykonanych róż z jesiennych liści,

  • Zbiórka karmy oraz akcesoriów niezbędnych dla zwierząt ze schroniska – trwa nadalJ. Obserwujemy bardzo pozytywny odzew ze strony wrażliwych na los zwierząt uczniów naszej szkoły. Serdecznie DZIĘKUJEMY.


 

 

Opiekunowie: mgr Monika Muniowska

                    mgr Agnieszka Czerwińska