Odsłony: 293

W dniu 27 maja uczniowie klasy 4 i 7 mieli okazję zwiedzać Zabytkową Kopalnię Soli w Bochni. Była to niezwykła podróż do najstarszych wyrobisk, komór i rzeźb podziemnego miasta solnego. Nasza przygoda rozpoczęła się od wejścia do kopalni, gdzie zostaliśmy przywitani przez przewodnika, który oprowadził nas po magicznych podziemiach. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy, było komora Ważyn, gdzie mogliśmy poczuć niezwykły mikroklimat podziemnych wyrobisk. Było to naprawdę fascynujące doświadczenie. W trakcie zwiedzania trasy turystycznej, przewodnik opowiadał nam ciekawe historie związane z kopalnią oraz ludźmi, którzy w niej pracowali. Mieliśmy również okazję wziąć udział w zajęciach wzorowanych na dawnych pracach górniczych. Musieliśmy wykazać się sprawnością, sprytem oraz współpracą, aby pokonać trasę i zdobyć punkty gwarantujące zwycięstwo. Na koniec każdy z nas otrzymał na pamiątkę woreczek z solą, co było miłym gestem organizatorów. Cała wycieczka była niezapomniana i z pewnością zostanie nam długo w pamięci. Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Soli w Bochni było dla nas wszystkich nie tylko świetną zabawą, ale także edukacyjnym i bardzo interesującym doświadczeniem.