Odsłony: 337

Dzień świętego Patryka jest jednym z najbardziej popularnych "zielonych" świąt na świecie. Głównym symbolem tego dnia jest liść trójlistnej koniczyny. W naszej szkole 15 marca z tej okazji dzieci na świetlicy wykonały kotyliony z motywem Zielonego Skrzata - Leprikona oraz koniczynki, które posłużyły do dekoracji. Samorząd Uczniowski we współpracy z Radą Rodziców zorganizował Kiermasz Muffinkowy, na którym królowały różnorodnie zdobione, smakowite BABECZKI. Uczniowie oraz nauczyciele przybyli do szkoły w zielonych strojach. Zorganizowana została również wystawa zawierająca informacje  na temat Irlandii oraz jej patrona - Św. Patryka. Legenda głosi, że sprowadził on chrześcijaństwo na wyspę, spopularyzował koniczynę i uwolnił Irlandię od węży. 

To był naprawdę SMACZNY, ZIELONY I WESOŁY DZIEŃ, który na długo zapisze się w naszej pamięci.