Odsłony: 334

13 marca w naszej szkole był niezwykłym dniem, ponieważ obchodziliśmy Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem "Jestem Bohaterem bezpieczeństwa". Uczniowie klas I-III mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa, takich jak udzielanie pierwszej pomocy czy bezpieczne korzystanie z dróg publicznych. Podczas obchodów nie zabrakło również emocjonujących pokazów policyjnych i ratownictwa medycznego, które wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci. Ponadto, uczniowie mieli okazję spotkać się z bohaterami lokalnej społeczności, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Ważną częścią wydarzenia było zachęcanie do edukacji i uczenia się podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa, ale nie zapomniano także o radości i zabawie. Występy artystyczne i konkursy sprawiły, że atmosfera była pełna energii i radości. Dzięki temu uczniowie jeszcze bardziej zaangażowali się w omawiane tematy i przyswajali wiedzę w przyjemny sposób. Specjalni goście dodali wydarzeniu dodatkowego uroku i przyciągnęli uwagę uczestników. Bóbr Dąbrowiak i Sznupek (maskotka policyjna) z pewnością sprawiły, że dzieci jeszcze lepiej zrozumiały przekazywane informacje o bezpieczeństwie. Ich obecność sprawiła, że wydarzenie było dla uczestników jeszcze bardziej atrakcyjne i wartościowe. Dzięki kombinacji edukacji, zabawy i specjalnych gości, uczniowie nie tylko zdobyli ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa, ale także miło spędzili czas i zapamiętali to wydarzenie na długo. To świetny przykład tego, jak można skutecznie połączyć naukę z przyjemnością i sprawić, że edukacja staje się atrakcyjna i interesująca dla uczestników. Z całego serca chcemy podziękować wszystkim zaangażowanym za wspaniałą organizację oraz cenne lekcje, które dzięki nim odbyliśmy. Dziękujemy Uczniom III Liceum im. Generała Andersa wraz z opiekunami, Komendzie Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej oraz MKS Dąbrowa Górnicza – Koszykówka za sprawienie, że ten dzień był najbezpieczniejszym dniem dla całej społeczności szkolnej. Dziękujemy uczniom klasy 7 za ich zaangażowanie i profesjonalizm w roli sędziów konkursu "Jestem ratownikiem...". Jesteście prawdziwymi wzorami do naśladowania dla innych uczniów i zasługujecie na najwyższe uznanie za wasze zaangażowanie i wysiłek. Dzięki takim inicjatywom jak Dzień Bezpieczeństwa "Jestem Bohaterem bezpieczeństwa" możemy uczyć się o zagrożeniach oraz sposobach ich unikania, ale także czerpać radość i uczestniczyć w niezapomnianych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że dzisiejsze lekcje zostaną przez nas zapamiętane i wcielone w praktykę, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i pewnie w każdej sytuacji. Dziękujemy jeszcze raz wszystkim za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu i za sprawienie, że było ono niezapomniane. Jesteśmy Bohaterami bezpieczeństwa, a dzięki solidarności i współpracy możemy tworzyć silną i bezpieczną społeczność.

                                                                                                                                                 Dziękujemy!

Zdjęcia wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.