W dniu 22 kwietnia, w ramach obchodów międzynarodowego Dnia Ziemi, nasi uczniowie zaangażowali się w różnorodne aktywności promujące troskę o naszą planetę. Tworzenie plakatów promujących ekologię było jednym z głównych punktów programu. Dodatkowo, ogłoszony został konkurs na najlepszą zabawkę wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu, aby zachęcić uczniów do tworzenia przedmiotów z ponownie wykorzystanych surowców.

Nie tylko uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem, ale także klasa trzecia zorganizowała inspirujący pokaz ekologicznej mody, prezentujący ubrania wykonane z materiałów ekologicznych i z recyklingu. Działania te miały na celu nie tylko wzbudzenie świadomości ekologicznej w społeczności szkolnej, ale także przekazanie ważnej informacji o konieczności dbania o naszą planetę.

Inicjatywy, jakie podejmowaliśmy w trakcie obchodów międzynarodowego Dnia Ziemi, mają na celu promowanie idei odpowiedzialnej konsumpcji, redukcji odpadów i ochrony środowiska naturalnego. Jest to ważny krok w kierunku budowania postawy proekologicznej oraz zachęcania innych do podejmowania działań na rzecz dobrostanu Ziemi.