Odsłony: 378

W dniu 14 marca uczniowie klas 5, 6 i 7 brali udział w zajęciach ekologicznych pt. Budzenie świstaka. Zajęcia prowadził edukator edukacyjny z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o środowisku życia świstaka oraz o jego roli w ekosystemie. Edukator przekazał interesujące informacje na temat gatunku oraz sposobów ochrony go. Uczniowie mieli również okazję obserwować świstaka w naturalnym środowisku, co wzbudziło ich zainteresowanie i ciekawość. Przez całe zajęcia panowała przyjazna atmosfera, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji i zadawali wiele pytań. Zajęcia z pewnością poszerzyły ich wiedzę na temat ochrony środowiska i znaczenia zachowania równowagi w przyrodzie. Ogólnie zajęcia były bardzo pouczające i ciekawe, uczniowie chętnie uczestniczyliby w podobnych spotkaniach w przyszłości. Dzięki temu doświadczeniu mogli oni lepiej zrozumieć istotę dbania o środowisko i jego mieszkańców.