Odsłony: 181

27 maja w zajęciach klas 4 i 6 wzięli udział lekarze weterynarii z kliniki dla zwierząt AniCura - Państwo Wróblewscy. Na spotkanie przybyli ze swoim psem Boczkiem - rasy border collie i to on stał się głównym bohaterem naszych zajęć. Boczek ma bardzo łagodne usposobienie czym wzbudził ogromną sympatię wśród dzieci. Radość ze spotkania była obopólna. Właściciele Boczka opowiedzieli nam o zasadach higieny związanej z utrzymaniem w czystości i zdrowiu naszych czworonożnych przyjaciół a także o właściwym ich odżywianiu, nawadnianiu i zapobieganiu chorobom. Pani weterynarz zaprezentowała nam różne rodzaje obroży dla piesków, przeprowadziła quiz wiedzy dot. właściwego karmienia piesków i kotków, opowiedziała nam o badaniach i leczeniu zwierząt. Zwróciła naszą uwagę na to abyśmy jeszcze bardziej wnikliwie obserwowali naszych pupili i w razie jakichś niepożądanych zachowań nie zwlekali z decyzją pójścia do weterynarza, który szybko zdiagnozuje problem i wdroży ewentualne leczenie. Zwierzęta nie powiedzą nam wprost co je boli ale mogą zwrócić na siebie uwagę poprzez takie właśnie nietypowe dla nich zachowania. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki od naszych gości w postaci odblasków, kredek oraz kolorowanek z motywem zwierząt. Lekcja z udziałem Boczka wywarła na nas ogromny wpływ, było dużo uśmiechu i radości na twarzach dzieci. To bardzo wartościowe spotkanie na długo zapadnie nam w pamięci.