Odsłony: 634

Dzień 19 lutego, po raz drugi był niezwykłym wydarzeniem dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - IV naszej szkoły. Gośćmi byli przedstawiciele Szkoły Muzycznej im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Głównym celem tego wydarzenia było wprowadzenie dzieci w świat instrumentów dętych oraz zachęcenie ich do rozwijania swoich umiejętności muzycznych. Przedstawiciele tej renomowanej szkoły muzycznej przeprowadzili fascynującą prezentację, skupiając się głównie na instrumentach drewnianych. Dzieci miały okazję poznać różnorodność i piękno tych instrumentów, a także przekonać się, jak wiele możliwości dają w umiejętnych rękach. W trakcie prezentacji, uczniowie mogli zobaczyć i posłuchać wielu instrumentów drewnianych, takich jak flet, klarnet czy saksofon. Były to prawdziwe arcydzieła, które zachwycały zarówno swoim wyglądem, jak i brzmieniem. Przedstawiciele szkoły muzycznej umiejętnie prezentowali każdy instrument, opowiadając o jego historii, budowie oraz roli w muzyce. Dzieci były zafascynowane prezentacją i nie mogły oderwać wzroku od wystawionych instrumentów. Widok tych pięknych i niezwykłych przedmiotów pobudził ich ciekawość i chęć poznawania muzyki bliżej. Na zakończenie spotkania, przedstawiciele Szkoły Muzycznej zachęcali dzieci do rozwijania swoich pasji muzycznych poprzez naukę gry na wybranym instrumencie. Obiecali, że szkoła jest otwarta dla wszystkich chętnych i jest gotowa pomóc w rozwijaniu talentów muzycznych.

 

Zdjęcia wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.